Naciśnij Enter, żeby zobaczyć wyniki wyszukiwania

Najbardziej ekscytujący czas w dziejach okulistyki

Według Anne Sumers, okulisty i rzecznika Amerykańskiej Akademii Okulistyki (ang. American Academy of Ophthalmology) jest to prawdopodobnie najbardziej ekscytujący czas w dziejach okulistyki.

Dlaczego?

Rozwijająca się technologia przynosi coraz większą ilość wynalazków, które przywracają ludziom zdolność widzenia.
Nadzieję daje między innymi KAMRA Inlay (AcuFocus Inc.), czyli cienki pierścień umiejscawiany wewnątrz rogówki, który poprawi widzenie prezbiopom.

Dzięki unikalnej konstrukcji KAMRA Inlay eliminuje potrzebę posiadania wielu par okularów do bliży, których moc dotychczas uzależniona była od odległości pracy i potrzeb pacjenta. Co ciekawe, do procedury zabiegowej mogą przystąpić nie tylko osoby krótkowzroczne i nadwzroczne, ale także pacjenci po zabiegach LASIK.

KamraInlay3 Urządzenie zaakceptowano w Azji, Ameryce Południowej oraz niektórych krajach europejskich. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, która wyraziła obawy związane z bezpieczeństwem użytkowania urządzenia.

Optymizmem napawa również praca nad innymi rozwiązaniami takimi jak bioniczne oko, czy leczenie komórkami macierzystymi, dające nadzieje osobom z chorobami siatkówki. Ponadto warto podkreślić, że jeszcze 7 lat temu nie było dostępnego właściwego leczenia na zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ang. Age-related Macular Degeneration, AMD). Tymczasem teraz można wykorzystywać kilka środków w farmakologicznych w leczeniu postaci mokrej AMD, a kilka leków mających pomóc pacjentom cierpiących na postać suchą jest w fazie testów.

Z niecierpliwością będziemy śledzić postępy w pracy naukowej oraz badaniach klinicznych.

Źródła:
webmd.com [dostęp: 10.04.2015],
fda.gov [dostęp: 10.04.2015],
acufocus.com [dostęp: 10.04.2015].

Źródła grafiki:
tz.de [dostęp: 10.04.2015],
singhealth.com.sg [dostęp: 10.04.2015],
③ ask.com [dostęp: 10.04.2015].

Komentarze

foropter.pl

"Primum non nocere" w okulistyce i optometrii powinno być rozumiane jako motywacja do ciągłego pogłębiania wiedzy oraz maksymalizowania efektu synergii we współpracy pomiędzy wszystkimi specjalistami zajmującymi się układem wzrokowym.

http://foropter.pl