Naciśnij Enter, żeby zobaczyć wyniki wyszukiwania

Terapia widzenia z Ubisoftem

Ubisoft, producent takich gier jak Assasin’s Creed, czy Rayman ogłosił współpracę z Amblyotech Inc. Efektem współpracy będzie nowa gra umożliwiająca wyprowadzanie niedowidzenia, które dotyka około 3% dzieci na całym świecie. Nieprawidłowe, nieefektywne leczenie niedowidzenia może prowadzić do utraty wzroku.
Dig Rush, tak będzie nazywała się nowa gra, łączy w sobie ciekawą rozgrywkę z rozwiązaniami opatentowanymi w celu poprawy jakości widzenia u dzieci i ma stanowić doskonałe narzędzie do pracy z pacjentami podczas terapii widzenia.

Dig Rush niedowidzenie ćwiczenia
Jak w to grać?

Przy użyciu okularów 3D i tabletu pod kontrolą specjalisty gracze będą zmuszali do pracy również oko niedowidzące. Wszystko po to, aby wytrenować mózg i poprawić percepcję wzrokową. Dig Rush proponuje różne poziomy kontrastu dla obiektów wyświetlanych w grze, które będą mogły być regulowane przez specjalistę indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta i poziomu niedowidzenia.
Amblyotech Inc. będzie starał się o akceptację gry przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) w celu wprowadzenia produktu na rynek amerykański. Po pomyślnym przejściu procesu certyfikacji, Dig Rush będzie dostępny na całym świecie.

Dig Rush niedowidzenie

Źródła:
① blog.ubi.com [dostęp: 04.03.2015],
② mvr.mcgill.ca [dostęp: 04.03.2015].

Źródła grafiki:
① ubisofgroup.com [dostęp: 04.03.2015],
blog.ubi.com [dostęp: 04.03.2015],
③ mediathemalaymailonline.com [dostęp: 04.03.2015].

Komentarze

foropter.pl

"Primum non nocere" w okulistyce i optometrii powinno być rozumiane jako motywacja do ciągłego pogłębiania wiedzy oraz maksymalizowania efektu synergii we współpracy pomiędzy wszystkimi specjalistami zajmującymi się układem wzrokowym.

http://foropter.pl