Naciśnij Enter, żeby zobaczyć wyniki wyszukiwania

Eye Care

Jestem optometrystą i optykiem. Jest to pierwszy blog, który będę miała przyjemność prowadzić, więc zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Liczę więc na Państwa pomoc w formie konstruktywnej krytyki:). W ramach bloga postaram się publikować najciekawsze wiadomości i informacje z dziedziny Eye Care. Ale zaraz… Co to jest to Eye Care?

Eye Care

W pierwszym, w miarę krótkim, wpisie nie chcę poruszać kwestii merytorycznych związanych z układem wzrokowym. Uważam, że warto go poświęcić sprawie fundamentalnej, a mianowicie nazwie rodziny naszych profesji. W języku angielskim specjalistów zajmujących się widzeniem określa się jako eye care professionals. Brzmienie tej frazy momentalnie kojarzy się z angielskim zdaniem I care znaczącym ja dbam. Wszyscy wiemy, że Stany Zjednoczone Ameryki to ojczyzna marketingu i pewnie część z Państwa odbiera Eye Care jako jeden z jego wytworów. Uważam jednak, że nie jest to tylko kwestia chwytliwej nazwy, ale głębsze, systemowe założenie. Według koncepcji Eye Care, to pacjent jest w centrum uwagi, a specjaliści od dobrego widzenia świadczą komplementarne usługi składające się na efekt synergii, dzięki czemu jakość usług jest istotnie wyższa. W Polsce niestety nagminnie zdarza się jeszcze, że okuliści, optometryści, optycy i przedstawiciele innych powiązanych zawodów starają się nadmiernie podkreślać swoją przynależność do jednej z grup, a przy tym wykluczają możliwość współpracy z pozostałymi. W takich sytuacjach najczęściej cierpią pacjenci, dlatego warto się zastanowić nad  możliwością wprowadzenia podejście Eye Care do naszego kraju.

 

Źródło grafiki: flickr.com

Komentarze

foropter.pl

"Primum non nocere" w okulistyce i optometrii powinno być rozumiane jako motywacja do ciągłego pogłębiania wiedzy oraz maksymalizowania efektu synergii we współpracy pomiędzy wszystkimi specjalistami zajmującymi się układem wzrokowym.

http://foropter.pl